Thursday, August 30, 2007

MY HERO!!!!


IMG_5383_edited
Originally uploaded by Oldmaison

Raising money for a very sick two year old!!!!


IMG_5384
Originally uploaded by Oldmaison
The mother is suppose to send me some info and pictures...

Truly stay tuned!!!!!

IMG_5385_editedIMG_5386

Eyes of a true liar????


IMG_5424
Originally uploaded by Oldmaison

GRRRRR....I NEED MY RITALIN!!!! NOW!!!!!


IMG_5431_edited
Originally uploaded by Oldmaison

Invasion in Fredericton??? What are they????


IMG_5442_edited
Originally uploaded by Oldmaison

HOW MANY PEOPLE HAVE BOUNCERS ASSAULTED OR KILLED DURING THESE LAST FEW YEARS????


bouncers 2
Originally uploaded by Oldmaison
bouncers

Hey Charles,

I just got home from Moncton, but we were out lastnight at the O2 (Oxygen Bar on Main st.), right now Main St. is closed all weekend for a street party and this is the bouncer's n security staff arresting a drunk till the police showed up, after i took the first pic, they sent the guy in the white shirt to stand in front of me, so i moved to the side of him and continue to play...... but my battery died in my camera.
Was told today by an RCMPolice officer (who's a friend of mine and was watching too from the street n watching they didnt come after me) that if it was not for the picture i took they probably would have beat the crap out of him....

Heather Robinson last day with CBC New Brunswick will be Friday!!!!


IMG_4338
Originally uploaded by Oldmaison
She's moving out west but will still be working for CBC!!!

Orzeczenie w sprawie zatrzymanego blogera Charlesa LeBlanca


45
Originally uploaded by Oldmaison
After verdict of my case came out? Not in the Irving's papers but the New York Times and the CBC. Many papers and blog site around the world posted the story.

This mornig, I found someone visiting my blog via this site.

What country and what language is this anyway?


Wt, 2006-12-05 01:04 by VaGla
» jednostka | państwo | bezpieczeństwo | media | policja | prasa | prawa człowieka | przestępczość | real life | społeczeństwo | wolność słowa | wymiar sprawiedliwości
Po sprawie Josha Wolfa oraz historii z tajemnicą dziennikarską blogerów przyszedł czas na sprawę Charlesa LeBlanca. W pewien sposób kanadyjski sąd uznał, że bloger jest dziennikarzem, a wszystko w kontekście zatrzymania go przez Policję w czasie demonstracji związanej z przygotowaniami do powołania Atlantica Initiative w czerwcu 2006 roku. W czasie zatrzymania LeBlanca krzyczał, że jest blogerem i robi zdjęcia, co jednak nie uchroniło go przed powaleniem na ziemię przez trzech funkcjonariuszy.

O sprawie pisze Edwin Bendyk powołując się na inne źródła, takie jak Scobleizer (a tam odesłanie do tekstu opublikowanego przez New York Times). LeBlanc od dwóch lat prowadzi swój blog pod adresem oldmaison.blogspot.com. LeBlanc mieszka w Fredericton (Nowy Brunszwik - prowincja Kanady), a żyje z zasiłku (social assistance)

W historii chodzi o to, że w czerwcu LeBlanc pojechał do Saint John, by opisać protesty przeciwko konferencji organizowanej przez izbę gospodarczą the Atlantic Provinces Chamber of Commerce wraz z izbą handlową the Saint John Board of Trade. Te zaś były organizatorami spotkania delegatów w sprawie powołania Atlantica Initiative - inicjatywy mającej na celu powiązanie gospodarcze pomiędzy północnymi rejonami USA a atlantycką Kanadą. Doszło do demonstracji (demonstrowało setki osób), protestujący przeszkodzili w spotkaniu, przyjechała Policja, doszło do zatrzymań (por. Business Without Boundaries. New initiative hopes to make Atlantic Canada an 'epi-centre' of international trade). Wśród zatrzymanych był właśnie Charles LeBlanc. Przy okazji okazało się, że policjanci są regularnymi czytelnikami bloga LeBlanca, gdyż monitorują go w poszukiwaniu informacji o protestach (LeBlanc publikuje na temat biedy, działań wielkich korporacji, protestuje przeciwko testowaniu na dzieciach Ritalinu (lek stosowany w leczeniu ADHD - zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi, Attention Deficit Hyperactivity Disorder), określając się mianem Political ADHD Activist).

Zatrzymano zatem LeBlanca wraz z innymi aktywistami uznając, że przeszkadzał w działaniach Policji. Sędzia William McCarroll przejrzał kasety video stacji CBC z przebiegu demonstracji (można screeny obejrzeć oczywiście w blogu blogera. Na nagraniu widać podobno jak LeBlanca robi zdjęcia, a po chwili już leży na ziemi, a na nim trzech funkcjonariuszy policji. Policja zignorowała zamaskowanego demonstranta stojącego zaraz za blogerem. Jak twierdził jeden z funkcjonariuszy składający zeznania: nie rozpoznał w blogerze dziennikarza: nie miał profesjonalnego aparatu fotograficznego i generalnie wyglądał zbyt niechlujnie jak na reportera. Sędzia zaś miał w czasie przesłuchania zreplikować, że przecież chyba policjanci musieli uznać blogera za pewnego rodzaju dziennikarza, skoro przed demonstracją korzystali z prowadzonego przez niego bloga, jako źródła informacji o planowanych działaniach jej uczestników.

Po obejrzeniu nagrania sędzia napisał swoje dwudziestostronicowe orzeczenie, a tam odniósł się do tego co widział. Po wyjaśnieniu tego, że LeBlanc jest blogerem ("jestem przekonany, że wielu, jeśli nie większość mieszkańców Saint John nie rozumie tego określenia"). Jego zdaniem tenże bloger nie robił niczego niestosownego w czasie zatrzymania. Zdaniem sędziego: po prostu zbierał materiał dziennikarski (robiąc zdjęcia i informacje do swojego bloga) jak inni dziennikarze. Policja nie przeszkadzała innym dziennikarzom w wykonywaniu ich pracy.

Sędzia w swoim orzeczeniu uznał również, że Policja bezprawnie usunęła ok. 200 zdjęć zgromadzonych w aparacie fotograficznym blogera.

http://prawo.vagla.pl/node/6852

God's Minute!!!


IMG_5571
Originally uploaded by Oldmaison
IMG_9940_edited

IN GOD, WHOSE WORD I PRAISE, IN THE LORD, WHOSE
WORD I PRAISE--IN GOD I TRUST; I WILL NOT BE AFRAID.
( PSALM 56:10-11 *NIV )

Dear Charles,
Even in today's World, there is no reason to be fearful of the
future with God by your side! For, GOD HAS SAID, "NEVER
WILL I LEAVE YOU; NEVER WILL I FORSAKE YOU."
SO WE SAY WITH CONFIDENCE, "THE LORD IS MY
HELPER; I WILL NOT BE AFRAID. WHAT CAN MAN DO
TO ME?" ( HEBREWS 13:5-6 )

After all what is fear but the opposite of faith! Therefore
fear is a tool which satan uses to undermine our faith in
God. For, WITHOUT FAITH IT IS IMPOSSIBLE TO
PLEASE GOD, BECAUSE ANYONE WHO COMES TO
HIM MUST BELIEVE THAT HE EXISTS AND THAT HE
REWARDS THOSE WHO EARNESTLY SEEK HIM.
( HEBREWS 11:6 ) Therefore God has said, MY
RIGHTEOUS ONE WILL LIVE BY FAITH.
( HEBREWS 10:38 )

So Charles, do not be fearful of the future, or terrorists,
or anything else. Instead keep your faith strong for: THEN
NO HARM WILL BEFALL YOU, NO DISASTER WILL COME
NEAR YOUR TENT. FOR HE WILL COMMAND HIS
ANGELS CONCERNING YOU TO GUARD YOU IN ALL
YOUR WAYS. Amen ( PSALM 91:10-11 )

In His Love & Service,
Pastor Allen
[ Prayer Requests---Contact Us---Bible Study---*Donations* ]
[ Audio---Subscribe---Change of Address---Unsubscribe ]
at: http://www.godsminute.org
Apostle Paul Ministries, P O Box 55996, Hayward, CA 94545
This Daily Message was sent by request to:
Charles Leblanc at
(c) copyright 2007 by Apostle Paul Ministries. All Rights Reserved

DOES ANYONE OUT THERE KNOW THIS GUY????


IMG_5388
Originally uploaded by Oldmaison
IMG_5384